USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Bakalım nasıl devam edecek!!!

05-08-2022

Eski Başkan Trump seçimlerinden bu yana, kurumsal Amerika giderek ülkenin kültür savaşlarına doğru yol alıyor.
 Google veya Coca-Cola, göçmenlik, iklim değişikliği, silah yasaları ve oy kullanma hakkı konularında pozisyon aldı.
 Bu kararlar, birçoğu genç olan ve metropollerde yaşayan çalışanlarının ve müşterilerinin değerlerini yansıtma girişimi olmuştur.
 Sonuç olarak, bu kurumsal pozisyonlar genel olarak ABD Demokrat Partisi'ninkilerle uyumlu hale geldi ve Cumhuriyetçileri eylemleri yeniden düşünmeye sevk etti.
 Senato Cumhuriyetçi Lideri Mitch McConnell bir keresinde işletmeleri "siyasetten uzak durmaları" konusunda uyarmıştı ve diğer muhafazakârlar "kapitalizmi uyandırdı" ile alay ettiler.
 Son zamanlarda, Cumhuriyetçi yetkililer de karşılık vermenin yollarını bulmaya başladılar.
 Florida milletvekilleri bu yıl Disney'i özel vergi indirimlerinden çıkardı çünkü şirket, rakiplerinin "Eşcinsel Söyleme" dediği yeni bir eğitim yasasına karşı çıktı.
 Ancak belki de partinin en önemli çabası şu ana kadar nispeten az ilgi gördü: Cumhuriyetçi devlet saymanları, çevre sorunlarına gereğinden fazla odaklanan şirketleri cezalandırmak için harekete geçiyor.
 Geçen hafta, Batı Virjinya saymanı Riley Moore, Goldman Sachs ve JPMorgan da dahil olmak üzere beş Wall Street firmasının devletle iş yapmasını yasaklamak için yeni bir eyalet yasasını kullandı, çünkü şirketlerin kendilerini karbon endüstrisinden uzaklaştırdıklarını dile getirdi.
Bakalım nasıl devam edecek!!!

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?