USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

TV’ME DOKUNMA!..

14-06-2022

Hanımlaaaar!... Günaydın, günaydın, herkese günaydın!..  Sabahınız hayırlı olsunnnn!..  Hatta sabahınız hayırlı değilse bile sizleeeer bizi seyredin,  kesssin hayırlı olacak!…

Kocanız işe, çocuklarınız okula gitti değil mi? Ha, anlamadım. Gitti tabi ya… Elbette ne işiniz var ki bu saatte! Ha, anlamadım? Öğle yemeği mi? Ya canım, eşiniz zaten öğle yemeğine gelmiyor. Bir poğaça üç dört lira değil mi? İki tane alsın, birini kahvaltıda, birini de öğle yemeğinde yesin canımmm. O kadar da aptal değildir yaaaa!…

Hah, nerede kalmıştık?...  Müge Canlı’da bugün o kadar yararlı o kadar faydalı ve o kadar güzel, ay pardon, heyecan verici… Aman dilim sürçtü, dramatik olaylar var ki… Anlatamam. Ekran karşısına kilitleneceksiniz. Hatta, sizleri ekran karşısından kimse çözemeyecek. Orada yaşlanıp ruhunuzu teslim edeceksiniz.

 İşte konulaaar geliyoooor:

Konya’da yaşayan Yıldırım Şiddetli, cinnet getirerek üç çocuğunu, onların annesini; bu kadar mııı, haaayııır, olayı duyan ve yardıma gelen komşusunu elektrikli testereyle kıtır kıtır nasıl kesti? Az soğğğra!

Adana’da yaşayan Binnaz ve Gülnaz kardeşler üçer ay arayla aynı kişiye Metin Korkmaz adlı katmerciye aşık oluyorlar. Durun sayın seyirciler, sadece bu kadar da değil… Gülnaz imam nikahlı eşiyle ayrılmadan önce Metin Korkmaz’la görüşmeye başlıyor. Gülnazın çocuğu kimden tartışmasının yanı sıra kıskançlık krizine giren Binnaz Metin Korkmaz’ı sekiz bıçak darbesiyle öldürüyor. Binnaz’ın namus cinayeti az soğğğra!

Öz eniştesi tarafından yedi yıldır istismara uğrayan ve bununla da kalmayan, akıl almaz işkencelere maruz kalan Nermin’in yaşadığı acıları, gördüğü işkenceleri biraz sonra masaya yatıracağız. Kanınız donacak, ilikleriniz kuruyacak. Böylesini görmediniz. Ne zaman? Azzz soğğğra!..

*                                     *                                 *

Sayın seyirciler, farkındayım. Biraz önce başka bir kanalda magazin ve kültür programı izlediniz. Hadi hadi, inkar etmeyin! Ben bile rakip kanalda olmama rağmen izliyorum. (Şşşşşşşşt! Çaktırmayınn!) Laf aramızda, çok şey öğrendim. Sanatçı Ece Tekhece ile Seren Serenat’ın yelken açtığı son aşkı mı öğrenmedim, sosyal medya fenomeni Enes Hatır Hutur ile duayen şarkıcı Aleyna Çakal’ın ayrılığının perde arkasını mı izlemedim… Ünlü dizi yıldızı, manken foto model, şarkıcı ve yaşam koçu Hamdi Kimdi’nin herkesten sakladığı evine mi konuk olmadım… Ay çok bilgilendim yaaa!.. Zaten kültürlü ve magazinel olmak böyle bir şey değil mi canlarım yaaaa!..

(Gerçi yan kanaldaki sunucu askere gitmemek için çürük raporu almış fakat olsun yaaa! Adam gerçekten de askerliğe elverişli değil arkadaşlar, fakat gişte görüyorsunuz vatan ve milleti stüdyoda oturduğu yerden savunma konusunda süppper elverişli. Şimdi yiğidi öldür, hakkını ver yani.)

Neyse, nerede kalmıştık. Evvet, hanımlar!.. Dünden kalan yemeği ısıttınız veya bugün de makarnaya bağladınız olayı, olsun! Olmadı, basit bir çorba uydurun. Fakat lütfen Kanal 77’deki EMANET’imizi kaçırmayıııın! Bugün muhteşem bir bölüm gelecek ekranlara!

Yaman, Seher ve Yusuf’u bulabilecekkkk mi? Bir değil elli insanın yaşadığı acıyı kısacık birkaç aya sığdıran; fakat bu arada güzelliğinden ve bakımından hiç ödün vermeyen Seher’in yüzü ne zaman gülecekkkk?  Sert ve kuralcı kişiliğinin altında çocuksu yanı olan Duygu ve Ali’yi hangi maceralaaar bekliyyooooor?!... Az soğğğğra!..

*                                     *                                 *

Bu arada unutmadan!.. Duydum ki bizi kıskanıyormuşsunuz. Bizlere “Hayat sizin için TV’den, mutfaktan ve kanepeden ibaret. Üstelik izlediğiniz cinayet, şiddet, işkence, taciz gibi konuların hiçbir yaş grubuna en ufak bir faydası yok. Dünya yıkılsa haberiniz olmuyor. Türkiye’nin kaç bölge olduğunu, dünyanın hangi kutbunda yer aldığını Rıdvan bile öğrendi. Size sorsam aval aval bakarsınız!..Hayatınızda elinize bir tek kitap aldınız mı Allah aşkına. Bilgi ve kültür adına ne kazandınız? Kendinizi yetiştirmekten aciz, cahil bir insan olarak yaşamaya devam ederseniz çocuklarınıza ne verebileceksiniz ki!..” şeklinde suçlamalar yöneltiyormuşsunuz. Hepinize tek cevabım: ÇATLAYIN!.. Kadınlara özgürlük!.. Bana kanalını söyle sana kim olduğunu söyleyim. Yangında ilk kurtarılacak: Ekran! Rabbim dizi izlerken elektrik kesintisini düşmanıma bile yaşatmasın!.. Kadınlar yaşadıkça TV’ler var olacak! Susma sustukça!.. Neyse ya, karıştırdım sanırım. Hadi canlarım, yarın ekran karşısında görüşürüz.  Baaay!...

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?
Adem KURUN
Adem KURUN 2 hafta önce
Hayatta hiçbir vasfı olmayan medya maymunları ve onları bilinçsizce alkışlayan aptal gürûha çok kızgınım.
hayati yaman
hayati yaman 2 hafta önce
Yine döktürmüşsünüz hocam. Beynimizi mikser gibi karıştıran ekran yüzü, bir aşure tadında ancak bu kadar güzel anlatılabilirdi...
Hümeyra
Hümeyra 2 hafta önce
Elli kişinin yaşayacağı acıyı tek başına yaşayıp güzelliğinden hiç bir şey kaybetmemek... Ütupyolari severiz hocam. Kaleminize sağlık . Çatlayın kısmında Çok güldüm...
Adem KURUN
Adem KURUN 2 hafta önce
Hocam, insanlar sahte kurgularla uyutuluyor. Ve bu esnada ahlaksız kâbuslar gösteriliyor onlara. Akıbet hayır değil.