USD 0,0000
EUR 0,0000
USD/EUR 0,00
ALTIN 000,00
BİST 0.000

Adalet Var İşte Kanıtı

18-06-2022

Bu köşe yazımda ki anlattıklarım dünyanın adaletli bir yer olduğunun ispatı olacaktır.

  Evet dünya yaradılış itibari ile adaletli bir yerdir. Herkes hakkına düştüğü kadar nefes alıp verir. Kalp atışlarımız hak ettiğimiz sayıdadır. El sayımız, ayak sayımız ve iç organlarımız adaletli bir şekilde yaratılmıştır.

  O zaman gelelim bu adaleti taksim etmeye çalışanların adaletine, çalıştırdığı işçinin hakkını adaletsiz bir şekilde veren patron.

   Bir yanda gecede milyon dolarlık içki içende bu dünya dadiğer yanda Afrika'da su kuyusuna giderken başında akbaba bekleyende bu dünyada. Kime göre başkalarının hakkını yeme yetkisi bulunduruyoruz?

  Bakıyorum baklava çalan bir çocuk yıllarca hapis yatıyordiğer yandan devletin malını sanki kendi hakkıymış gibi yiyen devlet memurları hiç ceza almıyor. 

  Seçim zamanı mahalle mahalle, köy köy dolaşıp insanları birbirine düşüren siyasiler. Sizin o gezdiğiniz arabaların tüm masrafları o birbirine kırdırdığınız insanlar tarafından ödeniyor. 

  Siz konuştuğunuz telefon faturalarını bile devlete ödetiyorsunuz ama devlete devlet olsun diye oy verenler çocuklarına okul kıyafeti alamadığı için intihar ediyor.

   Anadolu’dan çıkıp askere giden gariban mehmedimiz şehit olurken, zengin çocukları askere bile gitmiyor.

   Zamanında gariban bir arkadaşım kış aylarında motosikletleişe giderken motosikletin plakası düşmüş farkında değil.Onuçeviren trafik polisi sorgusuz sualsiz motora el koyuyor. Diğer bir yandan ilçenin zengin iş adamının arabasını durdurmuyor. Çünkü şoförün sarhoş olduğunu biliyor. Ama bununla yüzleşmekten korkuyor.

  Köy yolunda çiftçinin ineğine çarpan zengin çocuğu için adalet var( o hızla çarptığı bir çocuk olana dek) düğünde havaya ateş eden karadenizli için adalet var ama evde karısını kesen için adalet yok. Namusu ile çalışan için adalet var ama devletten çalana adalet yok. Alın teri ile işini yapana adalet var ama hile ile devlet ihalesi alıp çalışmadan para kazanana adalet yok. Aylan bebeğe adalet var, ama Ukrayna'lı Narkoviç'e adalet yok.

  Garibanın evladına alamadığı sütü zenginin kedisine almasıdır adalet. Gariban kamyoncunun yol kenarındaki tabelaya çapması ve ceza alması adalet ama zenginin son model arabasıyla bir insana çarpıp ceza almaması da adalet. Gariban ailenin çocuğuna çıkan eğitim kredisi hak belediye başkanının çocuğuna çıkan burs adalet. Gariban köylünün tarlasına ev yapması yasak ama zenginin orman yakıp devlet arazisine otel yapması adalet.

   Evet adalet var işte ispatı satın alınabildiğine göre adaletkesinlikle var.

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?