Kendi realitenizi hayata geçirmenin tarifini bulacaksınız bu yazıda

28-03-2022
Relite; "Gerçeklik veya hakikat, günlük kullanımdaki anlamıyla, "var olan her şey" demektir. Bilimde, dinde ve felsefede farklı anlamları vardır. Düşünceden bağımsız olarak zamanda ve mekanda yer kaplayan her şey gerçektir."  diyor Wikipedia
Benim bakış açıma göre ise; yaşadığımız her bir an, her bir olay ve her bir bireyin toplamıdır realite. Mutlu olmadığımız yerinden tutup " bunu dönüştürebilirim" kararını alabiliyorsanız müjde. Çünkü değiştirmek, pozitife dönüştürmek mümkün. 
Peki nasıl değişir? 
Çevremizde görebildiğimiz her şey ama her şey atomlardan ve atom altı kuantum alan ve taneciklerden oluşuyor. Kuantum fiziğinde ise normal fizik kanunları pek işlemez. Kuantum düzeyde parçacıklar tıpkı bir ışık dalgası gibi davranırlar ve ortama bir gözlemci dahil edildiğinde ise, davranış şekillerini (gözlemlendiklerini fark etmişcesine) değiştirirler. Yapılan deneyde önce tek bir yarıktan karşı levhaya elektronlar fırlatılmış ve karşı levhada tek yarığın şeklini alacak şekilde elektronların dizildiği görülmüş. Daha sonra bu deneyi çift yarıkla yaptıklarında ise karşı levhada adına "girişim modeli" dedikleri karmaşık bir dizilim şekli ile karşılaşmışlar. Çift yarıktan geçen elektronların neden farklı dizilimlerde olduğunu merak edip ortama bir kamera yerleştirdiklerinde ise, bu defa karşı levhada çift yarık  şeklinin oluştuğu hayretler içinde gözlemlenmiş. (Detayını merak eden okurlarımız "Çift Yarık Deneyini"  araştırabilirler.) Oluşan bu yeni duruma bilim adamları  "gözlemci etkisi" adını vermişler.
Çoğumuz dua ederiz.  Özenle cümleler seçmek, negatiften çağrışımlar yapmamak önemlidir dua ederken. Örneğin "Allah kaza bela vermesin" yerine "sağlıcakla, selametle" demeyi tercih etmek yerinde olacaktır.  Bazen bu konuyu anlatırken öğrencilerim  "ama ben vermesin dedim" diyorlar. Şöyle ki, her şey özünde enerji ve her enerjinin de frekansı vardı hatırlarsanız. Hatta büyüklerimiz "söz büyüdür" derler etkisini önemini anlatmak için. Bir de şu açıdan bakın; siz "...vermesin" demeden hemen önce zaten "kaza ve bela " kelimelerini kullanarak onların frekansını etrafa yaymaya başladınız bile.  
Bir takipçim lüks arabalara bakarak " millet ne güzel arabalara biniyor, bunları kullanmak güzel olurdu" demiş. Bir ay sonra işten çıkarılmış ve vale olarak iş bulabilmiş. "şimdi özendiğim o arabaların hepsini kullanabiliyorum ama benim değiller" diye bir paylaşımda bulunmuştu. Bir başka takipçim işyerindeki yoğunluktan şikayet edip "şöyle bir ay yatsam ya bir dinlensem ne güzel olurdu" diyor ve az bi zaman sonra belinden ameliyat olup bir ay yataktan kalkamıyor. 
Bunları anlatma sebebim, kelimelerimizin de frekansları var ve onları kullanarak etrafa yaydığımız enerjiler bizim realitemize her an katkıda bulunur bu katkının yönünü belirlemek ise bizim elimizde. 
Dua konusuna tekrar dönecek olursak, içten samimi dualar etmek her zaman bize iyi gelmiştir. Peki duanın gücünü nasıl arttırabiliriz? Tabi ki gözlemci etkisiyle...
Diyelim ki iş arıyorsunuz. Öz benliğinizden akan pozitif kelimeleri seçerek samimiyetle ve özenle dua ediyorsunuz. Etkili bir sonuç alabilmek için duanın yada meditasyonun içersine mutlaka imgelemeyi de dahil etmeniz, etkiyi kat kat arttıracaktır. Mümkünse sessiz bir ortamda gevşemiş bir zihinle imgeleyebilirsiniz. İş bulmak için evden çıktınız, görüşmeleriniz var. Yapmak istediğiniz işi net olarak belirlemişsiniz. Görüşmeye gidiyorsunuz. Görüşme iyi geçiyor. Sizden memnun kalıyorlar ve evrakları hazırlamanız için gereken haber geliyor...  Aşama aşama her adımı imgelerken yüksek duygulara sahipsiniz (mutlu, huzurlu, başarılı gibi). Hepsi şimdi şu anda "olmuş gibi" hissederek duygusuna girebilirsiniz. İşte bu şekilde pozitif düşünerek, yüksek duygularla adım adım imgelemek,  yukarıda bahsettiğim "gözlemci etkisi" nin çalışmasını sağlayarak, ulaşmak istediğiniz realite değişikliği her neyse hayatınıza onu getirmek adına oluşan bu yeni enerji, sizden etrafa yayılarak size hizmet etmeye başlayacaktır. 
Edindiğiniz bu yeni bilgilere olumlamaları (olumlama: günde 5-6 defa ulaşmak istediğiniz her ne ise bir iki pozitif cümle ile onu sanki olmuş gibi tekrarlamak) da ekleyerek 21 gün yapacağınız çalışmalar size harika dönüşümler getirecektir.  Her bir birey etrafa sürekli enerji yayan bir verici anten gibidir. Güzel enerjiler, yüksek frekanslar yaymak ve yeni güzel gerçeklikleri hayata geçirmek kendimize ve çevremize yapacağımız en büyük katkı olacaktır. 
(Not: Tüm bu çalışmaları başkalarının özgür iradesine, kararlarına ve seçimlerine müdahale etmeden yapmanız önemli bir uyarıdır. Aksi takdirde bireylerin özgür iradelerine müdahale etmenin sonucu sizi hiçbir zaman mutlu etmeyecektir)
İnsanlar dönüşür, realite değişir.
Sevilay Ankay

Email:[email protected]

​​​​​​​İnstagram: @pozitifdonusum@sevilayankay

SİZİN DÜŞÜNCELERİNİZ?